يافتن آرامش را تمرين كنيد

يافتن آرامش

چرا به آرامش نیاز داریم

ما قبلا به صورت مفصل درباره معنی و مفهوم آرامش صحبت كرده ایم. هم چنین به تفاوت آرامش و آسایش پرداخته ایم. نكته های بسیاری را برای شما عنوان كرده ایم كه در رسیدن به آرامش به شما كمك بسیار زیادی خواهد كرد. در این مطلب می خواهیم برای شما این مطلب را باز تر كنیم. به عنوان مهم ترین نكته باید بدانید كه همواره باید در تلاش برای يافتن آرامش باشید. دلیل آن هم این است كه زندگی مدام در حال تغییر است. شما در مقطعی به دنبال آرامش هستید كم كم احساس آرامش می كنید. با اولین چالش در زندگی باید سعی كنید آرامش خود را حفظ كنید. این روند همواره ادامه دارد. 

هر چه به آن نیاز دارید هست

برای این كه بتوانید آرامش خود را در فراز و نشیب های زندگی حفظ كنید باید یك نكته را بدانید. همان قدر كه فراز هست نشیب هم هست. ممكن است در یك بازه ی زمانی به چالش كشیده شوید. اما واقعیت این است كه یك منبع بزرگ آرامش همیشه در جهان وجود دارد. گاهی ما در چالش های زندگی مان فراموش می كنیم اتصال خود را با این منبع برقرار كنیم. برای یافتن آرامش كافی است بخواهید. به این نكته توجه كنید كه اگر مشكلی در زندگی پیش بیاید ابزار رفع آن نیز همواره موجود است. سخت ترین مشكلات پس از گذر زمان و حل شدن خنده دار به نظر می رسند. 

يافتن آرامش

براي درك بهتر مبحث يافتن آرامش فرض كنید آرامش را به یك چشمه آب تشبیه كنیم. هر كسی كه از كنار چشمه رد شود می تواند حس خوبی دریافت كند. كسانی هستند كه زرنگ تر هستند به رد شدن اكتفا نمی كنند. آن ها ظرفی همراه خود دارند و از آب چشمه همراه خود می برند. نكته این جاست كه هر كس به اندازه ظرف و یا به بیان بهتر به اندازه ظرفیتش همراه خود می برد. ظرف كوچك زود تمام می شود. افرادی هم كه با ظرف بزرگ می روند در بین راه ظرف شان سنگین می شود و می شكند. پس در این مورد هم رعایت تعادل بسیار مهم است.

ظرفیت خود را بشناسید

اگر می خواهید ظرف بزرگ تری را حمل كنید یا ابزار قدرتمند تری برای حمل نیاز دارید و یا قدرت بازوی بیش تر. این دقیقا همان تجربه است. هر چه شما تجربه بیش تری داشته باشید می توانید آرامش را در سراسر زندگی تان به همراه داشته باشید. به دنبال يافتن آرامش به صورت دائمی نباشد. باید یاد بگیرید همان آرامشی كه دارید را حفظ كنید و از آن لذت بیش تری ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code