راهکارهای رسیدن به آرامش

راهکارهای رسیدن به آرامش چیست؟

آرامش یکی از حالت‌های روحی بسیار مثبت است که هر فردی می‌تواند فارغ از نوع جنسیت، ظاهر، ثروت و دارایی و … آن را در زندگی خود تجربه نماید. داشتن آرامش روحی و جسمی تنها به شرایط فیزیکی بیرون بستگی ندارد. یعنی یک انسان می‌تواند از نظر سلامتی و یا دارایی در سطح معمولی باشد ولی آرامش ذهنی بالایی داشته باشد و یا بالعکس. در هر صورت به خود فرد بستگی دارد. این شما هستید که تعیین می‌کنید زندگی آرامی داشته باشید و شرایط بیرون تنها عوامل تاثیر گذار  هستند ولی به هیچ وجه نمی‌توانند تعیین کننده باشند.

راه های رسیدن به آرامش

 به خدا توکل کنید و نا امید نباشید:

در قرآن کریم آیه‌های بسیار زیادی در رابطه با توکل و همین طور آرامش بیان شده است. که با فراگیری این نکات و به کار بستن آنها می‌توان یک زندگی عالی را تجربه نمود.  در آیه‌های بسیار زیادی از قرآن، توکل بر خدا و امیدوار بودن و دل نبستن به امید دیگری غیر از خدا تاکید شده است. و در آیه‌های دیگری از قرآن اهل ایمان تنها کسانی معرفی شده اند که نه ترسی بر آنها هست و نه اندوهگین می‌شوند. ایمان داشته باشید که هر آنچه در زندگی برای شما پیش می‌آید بهترین و مصلحت‌ترین حالت بوده است و اگر غیر از این بود هیچگاه در زندگیتان آن را تجربه نمی‌کردید.

ایمان و باور به خود:

خود را بشناسید تا بتوانید خدای خود را بشناسید. ایمان و باور کامل به خود و توانایی‌هایتان داشته باشید. و بدانید که هر کاری را که بخواهید می‌توانید انجام دهید و به هر چیزی که بخواهید می‌توانید برسید. و خدا همواره پشتیبان شما است و در سختی‌ها و شادی‌ها شما را رها نخواهد کرد.

روی افکارتان وقت بگذارید و مثبت بیاندیشید:

افکار انسان‌ها به طور طبیعی 80 درصد منفی هستند و شاید این برایتان نگران کننده باشد. ولی به هیچ وجه نگران نباشید زیرا 20 درصد باقی مانده می‌توانند جبران کننده‌ی این افکار منفی باشند. تنها یک شرط وجود دارد تا شما بتوانید افکار منفی خود را تغییر و آن هم تمرین و تکرار زیاد برای فائق آمدن به افکار منفی است. افکار شما به اجسام تبدیل می‌شوند از این رو بسیار مهم است که شما مثبت اندیش باشید.

زمانی که احساساتی خوبی ندارید یعنی اینکه افکار خوبی در سر نمی‌پرورانید. در واقع احساسات انسان‌ها زنگ هشدار بسیار عالی هستند که با استفاده از آنها می‌توان افکار را تغییر داد و منتظر اتفاقات شگفت‌انگیز در زندگی بود. و اتفاقات خوب به خودی خود شادی و آرامش را وارد زندگیان می‌کنند.

مقاله پیشنهادی :با این 24 راهکار در سریع‌ترین زمان به آرامش درونی برسید

افکار و تاثیر آن بر آرامش زندگی

روزه فکری بگیرید:

شاید بتوان گفت بزرگترین اساتید موفقیت از جمله آنتونی رابینز تنها به مدت 10 روز تونسته‌اند روزه‌ی فکری بگیرند و اگر بتوانید 21 روز و در بالاترین سطح 40 روز، روزه‌ی فکری بگیرید به مرور زمان به صورت ناخودآگاه اجازه ورود افکار منفی را می‌گیرید و از این رو آرامش بیشتری را تجربه می‌کنید. حال روزه‌ی فکری چیست؟
در طول روز میلیاردها فکر در ذهن انسان‌ها جاری می‌باشند، که هر کدام ارتعاشات مختلفی دارند. شما به صورت آگاهانه باید مراقب افکار خود باشید و با خود عهد ببندید اجازه‌ نخواهید داد افکار منفی ذهن شما را درگیر نمایند. در صورتی که ناخودآگاه، یک فکر منفی وارد ذهن شما شد سریعا تغییر حالت دهید و آن فکر را از سر خود خارج نمایید. و در طول روز ساعت‌هایی را در نظر بگیرید(برای مثال ساعت 12 ظهر، 17 و 22) و به صورت عمدی و کاملا آگاهانه افکارتان را تحت کنترل داشته باشید. اجازه ندهید افکار منفی بر ذهن شما غلبه نمایند.

 

سخن پایانی…
 

داشتن برنامه در زندگی موجب به وجود آمدن نظم در آن خواهد شد. سعی کنید برای خود برنامه‌ریزی‌های بلند مدت و کوتاه مدت داشته باشید. و ذهن خود را به برنامه‌ریزی عادت دهید تا از این طریق بتوانید تا حد بالایی آشفتگی‌های ذهنی را تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code