مخالفان عامل موفقیت هستند

عامل موفقیت

مخالفان به چه كسانی می گویند

بارها و بارها به این نكته اشاره كرده ایم كه موفقیت عوامل بسیار زیادی دارد. مسیر موفقیت هیچ وقت هموار نیست. راه كار هایی برای موفقیت وجود دارد. هر كدام از این راه كار ها می توانند عوامل بیرونی یا درونی باشند. عوامل درونی را انسان ثابت قدم به راحتی فراهم می كند. در واقع با خودش كنار می آید كه برای رسیدن به هدف باید تلاش كند، سختی بكشد، بی خوابی تحمل كند و … . اما عوامل بیرونی كمی آزار دهنده هستند. یكی از مهم ترین عوامل بیرونی را می توان مخالفان نامید. همواره هستند كسانی كه با شما در انجام كار هایتان مخالفت كنند. حال اینكه چرا از مخالفان به عنوان یك عامل موفقیت یاد كرده ایم دلایل مختلفی دارد كه به آن می پردازیم.

چگونه یك مخالف عامل موفقیت به حساب می آید

یكی از سخت ترین كار ها متقاعد كردن افراد مختلف است. هر فرد سلیقه ای دارد. هر سلیقه با دیگری متفاوت است. این كه یك نفر محصول شما را نخواهد كمی آزار دهنده است. اما این كه یك نفر با محصول شما مخالف باشد بسیار پر تنش است. اگر می خواهید فرد موفقی شوید باید یاد بگیرید از هر موقعیت و حرفی چگونه استفاده كنید. اگر همیشه همه چیز راحت و در دسترس بود پس همه كارآفرین بودند. همین سختی ها هستند كه باعث پیشرفت می شوند.

عامل موفقیت

یك فرد عادی در برخورد با مخالف از كوره در می رود. بحث می كند. در نهایت ممكن است پروژه را از دست بدهد. اما فرد موفق از مخالف به عنوان یك عامل موفقیت یاد می كند. سعی می كند نظرات او را بشنود و تمركز كند. ممكن است مخالفت او بسیار منطقی باشد. شاید شما یك نكته ریز را در نظر نگرفته اید. فرد مخالف آن نكته را در راستای بهتر شدن محصول شما در اختیارتان قرار می دهد. جالب است كه او این كار را رایگان انجام می دهد. با بررسی شاید كیفیت محصول شما چند برابر شود. 

یكی از جدیدترین متد ها در تشكیل جلسات گروهی، وجود یك فرد مخالف است. شركت های بسیاری در دنیا هستند كه با این روش سود بسیار زیادی برده اند. روش كار بسیار ساده است. در هر جلسه یك نفر موظف است با همه چیز مخالف باشد. با تمام تصمیمات مخالفت كند و برای مخالفت های خود دلیل بیاورد. به همین راحتی در بین این دلایل ممكن است چند مورد آن كاملا منطقی باشد و از دید بقیه دور مانده باشد. با این روش یك زاویه دید دیگر به شركت اضافه می شود. واقعا مخالفان همیشه بد نیستند. آن ها واقعا یك عامل موفقیت بسیار تاثیر گذار هستند. به شرط آن كه شما سعی كنید از غر زدن های آن ها ایده بگیرید و از همان ایده درآمد زایی كنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code