چرا مثبت انديشی مهم است

اهميت مثبت انديشی

براي درك بهتر اهميت مثبت اندیشی به اين سوال فكر كنيد.تا به حال دقت كرده ايد كه كار ذهن انسان چيست؟ ذهن انسان كارگاهی است كه كار آن توليد تفكر است. اين كارگاه با استفاده از ابزاری كار می كند كه اسم آن ضمير ناخودآگاه است. ضمير ناخودآگاه كل سرنوشت زندگی ما را رقم می زند. در حقيقت نوع و كيفيت تفكر ما رابطه مستقيم در نوع و كيفيت زندگی ما دارد. هر چه قدر ما در فكرمان خود را آدم سرشكسته و گرفتاری تصور كنيم در زندگی واقعي هم گرفتاری نصيب مان مي شود و هر چه قدر خود را موفق و شاد تصور كنيم زندگی مان به سمت شادی مي رود.

يك جمله معروف در بين ايرانيان هست كه مي گويد : از تو حركت از من ( خدا ) بركت. برای همه ما پيش آماده كه هوس يك غذا مي كنيم و در يك آن و ناباورانه يا ناهار همان غذا را داريم يا زنگ خانه به صدا در مي آيد و همان غذا به نحوی به دست ما می رسد و چقدر لذت بخش است. يا می خواهيد به سفر برويد و پيامكی دريافت مي كنيد كه حاوي تور براي همان مقصد شما مي باشد. در ساير زندگی نيز همين اتفاقات و لطف خدا هست فقط سرعت دست يابی به آن ها متفاوت است. كاملا هم منطقی است اگر شما يك خودكار بخواهيد شايد با پس انداز يك هفته تان بتوانيد آن را تهيه كنيد اما اگر يك دوچرخه بخواهيد خب بايد پس انداز چند ماه را كنار بگذاريد.

مثبت اندیشی

مزايای مثبت انديشی چيست ؟

تا به حال شده اين حس را تجربه كنيد كه سردرگم باشيد و استرس داشته باشيد؟ حتما پيش آمده. با كمی بررسی می بينيد كه در اين مواقع شما درگير افكار منفی هستيد و خب نتيجه فكر كردن منفی هميشه چيز های منفی می باشد. انديشه مثبت باعث كمتر شدن استرس و كمتر شدن ميزان افسردگی می شود. كمتر شدن استرس خودش هزاران هزار حسن محسوب می شود. از سلامتی های جسمانی مانند سلامت قلب و عروق گرفته تا بهبود سيستم ايمنی بدن.

در واقع ريشه تمام بيماری هاي خود درمانی مانند ام اس  يا بيماری های قلبي و سكته های مغزی همين استرس می باشد. هم چنين مثبت انديشی باعث بالا تر رفتن سطح آرامش در انسان مي شود كه اين نكته هم بسيار قابل توجه است. پس با فرا گرفتن نكات مثبت انديشی و تمرين آن ها و هم چنين صبوری كردن می توانيد به يك فرد مثبت انديش تبديل شويد. مردم معمولا ناخواسته و ناخودآگاه به سمت افراد مثبت انديش كشيده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code