چرا موفق نمی شوم

موفق نمی شوم

 

همه کار می کنند ولی همه موفق نمی شوند

تقریبا هر انسان بالغ ، ساعاتی از یک روز را درگیر کار برای کسب درآمد و بر طرف کردن نیاز های مالی اش است. همه ما برای رفع نیاز های آسایشی خود کار می کنیم. اما می بینیم که یکی ازنآشنایان با کار کمتر یا کار دیگری موفق تر عمل می کند. در چنین مواقعی یا می گوییم شانس آورده و حسرت می خوریم و فلانی دزد است یا می گوییم اگر او توانسته من هم می توانم. ممکن است وارد شغل فرد مورد نظر شویم و با خود بگوییم راه موفقیت آن است که او انجام داده ولی باز هم موفق نشویم و بگوییم شانس با من یار نبود.

درست است که بعضی اوقات در یک سری کار ها اتفاقات ناخواسته ای می افتد که سد راه ماست. اما همان طور که قبلا گفته بودیم اراده انسان نباید به راحتی سست شود. و این سد ممکن است سرعت ما را کندتر کند و نباید ما را متوقف کند. از کودکی همیشه می گفتند دکتر شو تا در رفاه باشی! آیا نیستند کسانی که در بازار هستند و زندگی بسیار در آسایشی دارند؟ دوست من راه موفقیت همه یکسان نیست. برای موفقیت همه نباید دکتر شوند یا مهندس ! می توانید یک هنرمند موفق شوید یا یک نوسنده خوب.

موفق نمی شوم

مساله دیگر در کار کردن این است که صرفا کار کردن ما را موفق نمی کند. همه انسان ها در تلاش و کار هستند. یکی به صورت شبانه روزی یکی کمتر خوب ممکن است کسی که بیشتر تلاش می کند موفق تر است. اما این هم مهم است که قرار نیست فقط تلاش کنید. عکس را ببینید همه دارند کار و تلاش می کنند ولی یک نفر کمی فکر کرده ممکن است کمی در اول کار نسبت به بقیه عقب بیفتد ولی بعد چنان بعد سرعت می گیرد که هم جبران می شود و هم از بقیه بسیار جلو تر است.

همیشه همین طور است. در هر زمینه ای ایده و ایده پردازی بسیار مهم است. اگر به دنبال موفقیت هستید حتما بازار را رسد کنید. نیاز های جامعه ای را که میخواهید در آن کار کنید را پیدا کنید. سپس به دنبال راه برطرف کردن آن باشید. بهترین راه را پیدا کنید و آن را پیاده سازی کنید. نگران نباشید وقتی که صرف طارحی و اجرای ایده می کنید جبران می کند. اینکه همیشه با عجله کاری را انجام دهید و بعدا ساده ترین چیزها را در نظر نگرفته باشین فایده ای ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code