آینده ی خوب تلاش می خواهد

آینده ی خوب

آینده ی خوب می خواهم …

همه ی انسان ها به دنبال پیشرفت هستند. چرا همه موفق نمی شوند؟ همه برنامه ریزی می کنند تلاش می کنند اما باز هم همه موفق نمی شوند حتی به 50 درصد چیزهایی که می خواهند برسند. یکی این که ما فقط خوب برنامه ریزی می کنیم اما به آن عمل نمی کنیم. در واقع انجام کار بزرگ نیازمند یک اراده بزرگ تر می باشد. انسان با اراده به مقصود و هدفش می رسد هر چند دیر باشد. بیخیال نمی شود کوتاه نمی آید و دست از تلاش بر نمی دارد.

یک داستان درباره اراده و تلقین هست که : مردی در شهری دانشجو بوده و برای رفتن به شهرش پول کافی نداشته است. او هر بار که می خواسته به شهرش برود سختی بسیار می کشیده .پیاده مسیری برود و اگر در بین راه می شده با ماشین های بین راهی برود. نهایتا می فهمد که می تواند به صورت یواشکی سوار یک قطار شود و برود. چند بار این کار را انجام می دهد. یک بار سوار یک واگن می شود و می بیند که آن واگن یخچال است.

آینده ی خوب

وقتی قطار به مقصد می رسد در واگن جنازه مرد را پیدا می کنند. مرد از سرما یخ زده بود. اما نکته اینجاست که یخچال واگن کاملا خاموش بوده است. مرد از تلقین ان که هوا سرد است و در یخچال حبس شده یخ زده بود. تلقین و اراده انسان به همین وسعت و عظمت است به شرطی که بخواهیم از آن استفاده کنیم. یا بتوانیم بر اراده ی مان غلبه کنیم و آن را در مسیر هدف مان به کار گیریم.

از قدیم نیز ضرب المثل هایی درباره اراده یا همت آدم بوده است مانند خواستن ، توانستن است. در اصل «اراده» رقابتی بین دو بخش از شماست: بخشی از شما که به اهداف بلندمدت فکر می‌کند و بخش دیگرتان که به خوشحالی و لذت آنی می‌اندیشد. بسته به شخصیت هر انسان ، استرس و طرز تفکر هر فرد، مغز در چالش های مختلف راه کار های متفاوتی ارائه می دهد. پس می توان با کمی شخصیت شناسی و تمرین روی رفتار فردی خود، مغز خود را به سمت این هدایت کرد که در چالش های این تیپی هدف و اراده را به هر چیز دیگر ترجیح بدهد. نتیجه چنین تلاش ها و تصمیماتی باعث می شود که یک قدم  به سمت موفقیت و آینده روشن نزدیک تر شوید. اراده یکی از مهم ترین نکات در روند موفقیت است. از تمرینات آن غافل نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code