موفقیت چیست ؟

موفقیت چیست

موفقیت چیست ؟

همه ی ما دم از موفقیت میزنیم و دوست داریم انسان موفقی باشیم اما برخی واقعا حتی معنا و مفهوم درستی از موفقیت را درک نکرده ایم. به راستی معنای اصلی موفقیت چیست ؟ موفقیت در ذهن اکثر مردم رسیدن به درآمد عالی و موفق شدن در مباحث مالی می باشد اما هستند افرادی که موفقیت را زندگی مشترک، شاد زندگی کردن، انجام کاری که به آن علاقه دارند فارق از مسائل مادی آن، حتی رسیدن به هدف های کوتاه مدت و یا بلند مدت خود می دانند.

واقعا کدام یک از این تعاریف درست است؟ ذهن انسان ها ابعاد بسیاری دارد و هر کس از دید خود به زندگی و شرایط زندگی خود نگاه می کند اما چیزی که در این میان مشترک است این است موفقیت در هر تعریفی یک نقطه نیست. وقتی انسان به نقطه ای که برای موفقیت تعیین کرده می رسد ناگهان می بیند که به دنبال هدف بزرگتری می گردد و به آن نقطه ای که برایش تلاش کرده و وقت گذاشته راضی نیست.

مسیر موفقیت

توضیحاتی درباره موفقیت

موفقیت در اصل لذت بردن از شرایط حال ولی در عین حال قرار گرفتن در مسیر پیشرفت در زمینه ی دلخواه و هدف مورد نظر هر فرد می باشد. درست است که هدف مقدس است و باید فرد تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن انجام دهد اما اگر بخشی از زندگی خود را فدای بخش دیگری کند چه اتفاقی می  افتد؟ در اکثر افرادی که اینکار را کرده اند و حتی به موفقیت از لحاظ مالی رسیده اند حس می کنند از عمر خود لذت نبرده اند و از این موضوع بسیار ابراز ناراحتی می کنند.

یکی از مواردی که بسیار در موفقیت به آن اشاره می شود این است که کاری را انجام دهید که به آن علاقه دارید. با انجام همین نکته کوچک از لحاظ ذهنی امادگی بالاتری خواهید داشت و احساس رضایت بالاتری از خود دارید. در نتیجه می توانید از لحظه حال و بودن در زمان حال نیز لذت کافی را ببرید.

در نهایت برای  پرسش موفقیت چیست باید پاسخ داد که موفقیت این است که انسان برای خود هدفی قرار دهد و برای آن تلاش کند اما نه به این مفهوم که از زندگی و ریتم آن عقب بیفتد. هم چینین به این نکته توجه کنید نکات بسیاری در طول مسیر موفقیت باید رعایت شود که حاصل تجربه افرادی هستند که این راه را رفته اند که سعی می کنیم در پست های بعدی در بخش موفقیت به آن ها بپردازیم. با ما همراه باشید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code