هدف گذاری رمز تمام موفقیت ها

هدف گذاری

هدف گذاری را تمرین کنید

هدف !

زیبا ترین کلمه ی سه حرفی در مباحث موفقیت است. هم چنین مهم ترین نکته نیز هست. در واقع خیلی مهم. اصلا تمام موفقیت است. موفقیت بدون هدف معنا ندارد. هستند کسانی که نمی دانند می خواهند چکار کنند ولی درآمد و پولی هم به دست می آورند. اما همین افراد اگر الان 1 ریال درآمد دارند اگر هدف گزاری کنند 1000 ریال می توانند کار کنند. این فقط بحث مادی نیست کل مسیری که می تواند برود را نمی ود و به همان جا اکتفا می کند.

شخصی جهنم را این گونه توصیف می کرد : کسی که الان هستی کسی که در دنیا می توانستی باشی را ملاقات می کند!!!! این مثال واقعا تامل برانگیز است. خود را محدود نکنید و درجا نزنید. همیشه سعی کنید رو به جلو حرکت کنید هر چند سرعت آن کم باشد. اما کدام جلو؟؟؟ به سمت هدف یا مقصد. و بعد مقصد بعدی و و و …

هدف گذاری

همیشه وقتی حرف از موفقیت و هدف می شود اکثر ما ذهن مان به موفقیت در مسائل مادی و هدف پولدار شدن می رود. بد نیست اما همه چیز نیست. می توان با یاد گرفتن یک حرفه پول زیادی کاسب شد. پس هدف می تواند یادگیری یک فن یا یک حرفه باشد. در واقع هدف می تواند هر چیزی باشد ولی باید باشد که انسان ابزار ها و مسیرش را رفته رفته فراهم کند و به هدفش برسد.

هدف خود را خورد کنید

از اول این مطلب به نکاتی اشاره شد مانند مقصد به مقصد یا رفته رفته. این دقیقا یکی از روش ها برای رسیدن به هدف است به این صورت که هدف بزرگ خود را خورد کنید. تکه تکه کنید و در یک بازه زمانی خود را به یک تکه برسانید. و دوباره این کار را انجام دهید تا بتوانید به هدف خود برسید. این نکته خیلی کمک کننده است و حداقل شما را به 50 درصد کارتان در زمان معین می رساند.

اما اگر فقط هدف بزرگ را ببینید کم کم آن را دست نیافتنی حس می کنید و سرد می شوید. اراده انسان باید خیلی راسخ باشد تا در همچین مواقعی سرد نشود و تقریبا غیر ممکن است. وقتی به صورت کلی نگاه کنید حتما چنین چیزی را تجربه کرده اید که از یک کار دل سرد شوید و با یک بررسی اجمالی می بینید که اگر هدف را تکه تکه می کردید دست یافتنی تر می شد. این دقیقا همان مثال معروف ما ایرانی ها را می رساند که : سنگ بزرگ نشانه نزدن است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code