اعتماد به نفس را كسب كنيد

كسب اعتماد به نفس

  • خودتان را سرزنش نكنید

حتما تا به حال شكست را تجربه كرده اید. حس و حال بدی به آدم دست می دهد. اعتماد به نفس انسان به طرز چشم گیری افت می كند. انتخاب این كه با این حس بد زندگی كنید یا از تجربه شكست استفاده كنید. هر كسی با تجربه شكست حس بدی پیدا می كند. اما افراد موفق با استفاده از تجربه شكست فعلی،‌ یك پیروزی برای آینده می سازند. سرزنش كردن به شما هیچ كمكی نمی كند. تنها تلاش، دقت و هدف می توانند به شما كمك كنند.

  • قوانین جدید وضع كنید

شخصیت خود را بررسی كنید. آیا در مواجه با یك اتفاق یك واكنش یكسان دارید؟ آیا آن واكنش باعث گوشه گیری و انزوای شما می شود؟ هر انسان یك سری قواعد و قوانین دارد. برای كسب اعتماد به نفس باید این قواعد را كنار بگزارید. باید یاد بگیرید كه این قوانین دست و پای شما را بسته اند. برای این منظور به دنبال قواعد جدید باشید. قوانینی كه نه تنها شما را منزوی نمی كند بلكه اعتماد به نفس شما را بالا می برد. با كمی تغییر متوجه می شوید كه چقدر آزادنه می توانید زندگی كنید.

اعتماد به نفس

  • تجربه مهم است

بسیاری می گویند كه تجربه های بد را دور بینداز. زندگی تو باید سراسر خوبی باشد. زندگی خوب بسیار عالی است. اما هر تجربه ای زمانی از زندگی شما را به خود اختصاص داده است. زندگی شما بسیار ارزش مند است. لحظه به لحظه اش برای خود شما بسیار بسیار مهم است. پس برای خودتان ارزش قائل باشید. با تجربه های بد زندگی نكنید. آن ها را حمل نكنید. تنها در /وشه ای از مغزتان به یاد داشته باشید. ممكن است در موقعیتی مشابه همان تجربه بد به دردتان بخورد و جلوی یك تجربه بدتر را بگیرد.

  • ترس یا اعتماد به نفس

برخی محققان ترس را این گونه معنا می كنند. ترس یعنی عدم آگاهی. انسان نسبت به هر چیز كه اطلاعات كافی ندارد واكنش یكسانی دارد. نام آن واكنش ترس است. ترسیدن در برخی تصمیمات نشانه عقل و خرد آدمی است. اگر شما ترس دارید و یا محتاطانه عمل می كنید صرفا به این معنا نیست كه اعتماد به نفس ندارید. البته استفاده از ترس نباید به عنوان بازدارنده در همه موارد باشد. اما در حد معقول ترسیدن بسیار هم به جا می باشد. ابتدا تفاوت این دو را درك كنید. اگر واقعا ترس باعث شده اعتماد به نفس شما كاهش پیدا كند خب چرا قوانین جدید وضع نمی كنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code