راه کار های پیدا کردن اعتماد به نفس بالا

اعتماد به نفس بالا

چگونه اعتماد به نفس بالا داشته باشیم

اعتماد به نفس یک روند اکتسابی است. شما با تمرین و ممارست می توانید آن را به دست بیاورید. برای داشتن اعتماد به نفس بالا یک سری تمرین و فعالیت وجود دارد که باید انجام دهید. هر چه بیش تر تلاش کنید و نکات ذکر شده را رعایت کنید زودتر به نتیجه می رسید.

می توانید از مطلب 4 تکینک بالا بردن اعتماد به نفس نیز کمک بگیرید.

  • خودتان باشید

یکی از مضر ترین فعالیت هایی که می تواند اعتماد به نفس شما را پایین بیاورد نقش بازی کردن است. شما باید خودتان باشید. از اینکه در هر فضا یا هر مکانی نقش کس دیگری را بازی کنید دست بردارید. این کار بسیار دشوار است ولی به طرز معجزه آسایی در مبحث اعتماد به نفس بالا تاثیر گذار است.

  • خودتان را تحلیل کنید

خود شناسی در مسائل دینی و اجتماعی بسیار موثر است. جالب است بدانید خود شناسی در مبحث اعتماد به نفس بالا نیز بسیار مهم است. شما باید بدانید چه چیزی حال شما را خوب می کند. چه فعالیتی شما را در انزوا و تنهایی فرو می برد. سعی کنید الگوهای فکری که شما را محدود می کند پیدا کنید. الگو هایی که باعث می شود به خودتان شک کنید. با شناخت این رفتار ها از خودتان می توانید با آن ها مقابله کنید. هر گاه ذهن شما به سراغ این الگوها رفت به یاد بیاورید که این روند به اعتماد به نفس شما ضربه می زند.

اعتماد به نفس بالا

  • همیشه دعوت نشوید گاهی دعوت کنید

معمولا افرادی که دارای اعتماد به نفس پایینی هستند از حضور در مراسم و مهمانی ها هراس دارند. برای داشتن اعتماد به نفس بالا لازم است که گاهی شما مهمانی بگیرید. ممکن است از شخصی خوشتان می آید. او را به مهمانی دعوت کنید. از دختر یا پسری که دوستش دارید تقاضا کنید شام را با هم بخورید. این هم یک مهمانی است. شک نکنید که این کار بسیار موثر است.

  • شما احمق نیستید

یکی از عواملی که باعث می شود انسان اعتماد به نفس خود را از دست بدهد این است که می ترسد. یکی از این ترس ها این است که احمق به نظر بیاید. باور کنید هیچ کس دوست ندارد احمق به نظر بیاید. این حس تنها متعلق به شما نیست. شما در پیله تنهایی خود به این فکر می کنید. این در حالی است که هر انسان بارها و بارها حماقت های بزرگی کرده است. اما هنوز هم در اجتماع زندگی می کند. از ترس احمق به نظر رسیدن در انزوا فرو نروید. راه کار مناسبی نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code