مشورت كردن رمز پيروزی است

مشورت كردن

فواید مشورت كردن

یكی از تكنیك هایی كه در مباحث موفقیت به شما كمك می كند،‌ مشورت كردن است. مشورت در بسیاری از مسائل زندگی كارآمد است. افراد بسیاری ممكن است تجربه هایی در زمینه های مختلف داشته باشند. با مشورت كردن می توانید از این تجربه ها استفاده كنید. اما باید حواستان باشد كه زیاد دست دست نكنید و فرصت ها را از دست ندهید. مشورت زیاد ممكن است فرصت شما را از بین ببرد. سرعت در تصمیم گیری و انجام فعالیت مورد نظر نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. اما مهم این است كه با چه كسی مشورت كنیم. از مشورت چه كسانی استفاده كنیم. چه كسانی صلاحیت دارند كه ما از آن ها مشاوره بگیریم.

مشورت كردن با چه كسانی موثر است

ما یك ایده به ذهن مان می رسد. تصمیم به فعالیت می كنیم. با چه كسانی مشورت كنیم؟ در مرحله اول باید سعی كنید با رقیبان خود مشورت نكنید. یا به بیان بهتر در مشورت با رقیبان خود باید جانب احتیاط را رعایت كنید. ممكن است ایده شما را رقیبتان زودتر از شما اجرا كند. اما اگر تجربه هایی دارد كه فكر می كنید شما در مسیرتان به آن ها نیاز پیدا كنید حتما باید از تجارب آن ها استفاده كنید.

مشورت كردن

باید مشورت كردن را یاد بگیرید. اما افراد را نیز باید بشناسید. افرادی هستند كه با هزینه های بسیار مختصری به شما مشاوره می دهند. می توانید از این افراد استفاده كنید. می توانید مسیر هدف تان را بنویسید. ببینید در این مسیر به چه اتفاقاتی برخورد خواهید كرد. با افرادی كه آن اتفاق را تجربه كرده اند صحبت كنید. با همین حركت ساده می توانید جلوی ضرر های بی شماری را در كسب و كار خود بگیرید.

اگر در مسیر هدف تان 100 اتفاق بیفتد. می توانید با تفكر 90 اتفاق را بشناسید. با مشورت گرفتن نیمی از این اتفاقات را می شناسید. در نتیجه می توانید از رخ دادن آن ها جلوگیری كنید. اما در طول مسیر نیز باید گوش به زنگ حوادث دیگری باشید. ممكن است اتفاقاتی برای اولین بار برای شما بیفتد. نباید از آن ها نیز غافل شوید.

چگونه تصمیم بگیریم

یك نكته بسیار مهم در مشورت این است كه تعارف را كنار بگزارید. شما مشورت می گیرید، نظر می خواهید اما نهایتا تصمیم با شماست. اگر این نظر را انجام ندهم فلان كس ناراحت می شود. بسیار اشتباه است. كسب و كار و موفقیت تان را درگیر تعارف و احساس نكنید. مشورت بگیرید كه تجربه پیدا كنید نه این كه به جای شما تصمیم گرفته شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code