کارهای کوچک برای داشتن زندگی بهتر

کارهای کوچک برای داشتن زندگی بهتر

زندگی یک هدیه‌ی بسیار گرانقدر و یک فرصت عالی است که به موجودات جهان داده شده است. ولی از میان موجودات تنها انسان‌ها هستند که قدرت اختیار و انتخاب و تصمیم‌گیری دارند. از این رو انسان‌ها می‌توانند انتخاب نمایند که زندگی خوب و یا بد داشته باشند. انسان‌ها به راحتی می‌توانند مسیر زندگی خود را انتخاب و آن را شکوفا نمایند. قدرت ذهن و قدرت فکر برای ایجاد یک زندگی متفاوت و خاص کمک شایانی می‌نمایند. حال سوال این است، وقتی قدرت و توان کنترل زندگی و حتی ایجاد یک زندگی بهتر در دستان ماست، چرا باید عمر خود را بیهوده و با غصه بگذرانیم؟

چند کار کوچک برای داشتن زندگی بهتر:

 بخشش داشته باشید:

اتفاقات خوب و بد مختلف در طول زندگی هر فردی وجود دارند. قطعا برای شما هم پیش آمده است که از دست کسی ناراحت شوید و برنجید و شاید گاها تصمیم بگیرید با فرد خاصی قطع رابطه نمایید. ولی باید بگوییم بهترین کاری که شما در این مواقع می‌توانید انجام دهید این است روی بدی‌های دیگران تمرکز نکنید و آنها را ببخشید. بخشش و توجه نکردن به بدی‌های دیگران ساده‌ترین راهی است که شما می‌توانید بدون حاشیه زندگی نمایید.

بخشش راهی برای زندگی بهتر

عصبانیت خود را کنترل کنید:

بزرگترین اساتید موفقیت در جهان می‌گویند تنها کاری که باید حین عصانیت انجام دهید این است که کاری نکنید. بله درست شنیده‌اید کاری نکنید. زمانی که عصبی هستید احساسات منفی بر شما غلبه کرده و توانسته‌اند بر شما پیروز شوند، حالا نوبت شماست و نباید کم بیاورید، پس کاری انجام ندهید. زمانی که انسان‌ها عصبی هستند متوجه حرف‌ها و حرکات خود نیستند و این می‌تواند تبعات بدی برای آنها داشته باشد. پس با انجام ندادن کاری  در مرحله‌ی اول عصبانیت خود را تا حد بالایی کنترل خواهید کرد. این کار ظاهرا کوچک در آینده نتایج بزرگی را بوجود خواهد آورد.

صداقت داشته باشید:

صداقت و راستگویی صفات پسندیده هستند. با خودتان و دیگران صادق باشید و از تملق پرهیز کنید. اگر خردمندی را همچون یک کتاب در نظر بگیریم، صداقت فصل اول این کتاب را تشکیل می‌دهد. صداقت و درستی و اخلاق نیک همگی احساسات خوب هستند و انرژی مثبتی را به خود شما و همین‌طور دیگران انتقال خواهند داد.

به تغذیه و ورزش اهمیت دهید:

به جسم خود اهمیت دهید. سعی کنید وعده‌های اصلی غذایی را با اعضای خانواده و یا افرادی که دوستشان دارید صرف کنید. گاهی برای خودتان آشپزی بکنید و از انجام این کار لذت ببرید. در یک کلاس ورزشی ثبت نام کنید و روزهایی از هفته را به ورزش کردن اختصاص دهید این کار عملکرد مغزتان را افزایش خواهد داد.

یک مهارت جدید بیاموزید:

یک مهارت را انتخاب کنید و برای یادگیری آن یک بازه‌ی زمانی در نظر بگیرید. اگر فکر میکنید زمان زیادی برای یادگیری آن احتیاج دارید، یادگیری را به چند بازه زمانی تقسیم کنید و در پایان هر بازه‌ی زمانی خودتان را بسنجید و ببینید چقدر در این مهارت رشد کرده‌اید.

زندگی بهتر

برنامه ریزی کنید:

یک دفترچه داشته باشید و برای انجام کارهای روزانه خود برنامه ریزی کنید و کارهای خود را لیست کنید. سعی کنید کارهای سخت را به ابتدا موکول کنید. علاوه بر این می‌توانید برای روزهای هفته‌ی خود نیز برنامه ریزی کنید و روزهای جمعه را به انجام کارهایی بپردازید که در طول هفته به آنها نرسیده‌اید. برای مثال: کتاب بخوانید، به قدم زدن در طبیعت بپردازید و یا به دیدار دوستان و آشنایان و اقوام  بروید و احساسات و انرژی مثبت خود را با آنها تقسیم کنید.

و در پایان…

به خاطر تک تک نعمات زندگیتان شکرگزار باشید،تا نعمات و خوشبختی و موفقیت بیشتری را وارد زندگیتان نمایید. و همواره به خداوند یکتا ایمان و امید داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code