چگونه آینده ی موفق داشته باشیم

آینده ی موفق

ساخت آینده ی موفق و روشن

تا به حال به مفهوم آینده فکر کرده اید؟ آینده در واقع حاصل تلاش امروز ما می باشد. قطعا همه انسان های روی زمین به دنبال فردایی بهتر می باشند حتی کودکان. یک کودک اگر امروز لباسی را بپوشد که دیروز در پی آن بوده حس پیروزی می کند. حس می کند چقدر امروز را بیش تر از دیروز دوست دارد.هر چه انسان بزرگ تر می شود قطعا توقعات و خواسته هایش بزرگ تر می شوند و خب رسیدن به برخی از آن ها سخت یا غیر ممکن می شود. دقت کنید برخی از آن ها نه همه آن ها!

هر کسی می تواند برنامه ریزی کند. سخت است. بسیار سخت! در واقع پیاده سازی برنامه ریزی های انجام شده سخت تر از خود برنامه ریزی می باشد. این به خاطر این است که ذهن انسان کاوشگر است. ذهن انسان مدام درگیر جست و جو و کاوش است و ذاتا دنبال کارهای تفریحی و یا حداقل کارهای ساده تر می باشد. این در حالی است که برنامه ریزی یعنی چهارچوب دادن به کارها چه روزانه و چه بلند مدت. خب خیلی ساده است که ذهن باعث می شود رشته افکار ما به سمت چیز های دیگر برود و خب نتیجه این است که اگر به خودمان تلنگر نزنیم و به سمت برنامه ریزی بر نگردیم تقریبا کل برنامه ریزی را از دست می دهیم.

آینده ی موفق

هدف گزاری راه رسیدن به آینده ی موفق

هدف داشتن خود بسیار نکته ی مهمی است. همه انسان های تنبل برای توجیح کارهای خود می گویند که هدف گزاری کار بی ارزشی است. حال این که همین نکته فرق بین افراد موفق و افراد ناموفق را مشخص می کند. زندگی شبیه به یک سفر است. اگر شما مقصد خود را ندانید تا کجا می توانید پیش روید؟ اصلا از کدام مسیر می خواهید حرکت کنید؟ اصلا برای شروع سفر چه چیزهایی نیاز دارید و چگونه می خواهید برنامه ریزی کنید؟ زندگی دقیقا نیاز به مقصد و هدف دارد و وقتی انسان هدف گزاری کند حداقل متوجه این می شود که به کدام سمت حرکت کند.

پس از مشخص شدن مسیر حرکت به دنبال تهیه وسایل مورد نیاز سفرتان باشید. در واقع باید لوازم و تجهیزاتی را که برای رسیدن به هدف به آن نیاز دارید تهیه کنید. اگر قرار است یک کارگاه راه اندازی کنید و پول و سرمایه ندارید اگر یک آچار را از پس انداز ماهیانه خود بخرید در پایان سال اول شما 12 تا ابزار را خریده اید. ضمن این كه ابزار همیشه نیاز شما هستند و با این ترفند خود را جلو برده اید.با ما همراه باشید….