مثبت اندیشی هم هنر است

مثبت اندیشی

مثبت اندیشی

هر انسان بالغ به دلیل این که کم کم درگیری های زندگی ، استرس کاری ، کلافگی و استرس های زیادی را تحمل می کند و ممکن است گاهی احساس کنیم که در غم و اندوه غرق شده ایم. برداشت های شخصی افراد نسبت به زندگی و احساس رضایتش آن را  به سمت خوش بختی یا بد بختی می برد.

اگر به افکارتان و اندیشه های تان مدام منفی باشد خب چطورمی خواهید اصلا تعریفی از خوش بختی را درک کنید. افکار مثبت انسان را سمت خوش بختی راهی می کند و افکار منفی آدمی را به سمت حس بد بختی سوق می دهد. اما خب افکار منفی وجود دارند و ما باید یاد بگیریم که آن را از خود دور کنیم و سریعا دوباره افکار مثبت خود را به دست بیاوریم.

مثبت اندیشی

چند راه برای مثبت اندیشی

  • با افراد مثبت اندیش رفت وآمد کنید : انسان موجودی اجتماعی است و اجتماع روی هر شخص تاثیر می گذارد. مثال ساده آن این است که حضور انسان در مجلس عزاداری انرژی انسان را کم می کند و در مراسم شادی انسان حال بسیار بهتری دارد.
  • کارهایی که دوست دارید انجام دهید : چند کاری که فکر می کنید به بهتر شدن حال روحی تان و افکار مثبت تان کمک می کند را لیست کنید و در مواقع نیاز به انجام آن ها بپردازید.
  • اشتباهات گذشته را تکرار نکنید : برای این کار نیاز است اشتباهات گذشته تان را کاملا تجزیه و تحلیل کنید تا کاملا آن را بشناسید  تکرار نکنید.
  • خودتان را سرگرم کنید : خودتان سرگرم هر کاری کنید که باعث می شود به افکار منفی تان فکر نکنید. کمی خوردن ، دوچرخه سواری ، پیاده روی یا هر کاری که از این حال نجات تان دهد.
  • مجموعه افکار ما واقعیت را می سازد : به چیز های خوب فکر کنید تا به سمت شما سرازیر شود و کیف کنید.
  • تسلیم نشوید : تمرین هایی که مربوط به روان شناسی است همیشه زمان بر است و انسان باید بسیار بسیار تمرین کند و برای آن تلاش کند و تسلیم نشود.
  • از فرصت های زندگی تان استفاده کنید : انجام این کار باعث می شود در آینده حسرت نخورید که این خودش یک فکر منفی را در انسان پرورش می دهد.
  • تغییر کنید : انجام این تمرین ها در واقع یعنی می خواهید تغییر کنید. یک تغییر مثبت ! پس آن را بپذیرید و سعی کنید از تغییر کردن نترسید. نتیجه ی این کار موفقیت شما در طولانی مدت است. پس ارزشش را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code